Radomlje doma ohranile ničlo in se uvrstile v polfinale

Prva liga 29. Okt 201915:47 > 15:54
NZS

V letošnji sezoni Pokala Slovenije se še naprej dogajajo senzacije. Po Mariboru in Olimpiji so sedaj izpadli še Celjani, ki so danes brez zadetkov remizirali proti Radomljam. Slednji so se v polfinale uvrstili zaradi remija z 1:1 pred tednom dni.

Povratna tekma v Radomljah ni postregla z zadetki. V prvem polčasu ni bilo pravih priložnosti, Celjani, ki so bili po prvi tekmi v slabšem položaju, pa so v nadaljevanju le prevzeli pobudo in si pripravili nekaj priložnosti. Le-te so ostale neizkoriščene, najprej je bil domači vratar Lenart Cerar hitrejši od Kerina, ob koncu 79. minute, po strelu Ivana Božića, pa se je izkazal še z odlično obrambo.

Dve minuti kasneje je domača vrata zgrešil Mitja Lotrič, ki je poskušal tudi v sodniškem dodatku, ko pa je bil Cerar še enkrat na pravem mestu. Tik pred zadnjim sodniškim žvižgom je z diagonalnim udarcem poskušal tudi Božić, a je žoga poletela mimo gola Radomelj. Pri gostiteljih je bil najnevarnejši Rok Jazbec, ki pa je po predložku Nikolića meril mimo desne vratnice.

Danes bo odigrana še tekma med Koprčani in Kidričani, jutri sta na sporedu še dvoboja v Velenju in Murski Soboti. Vse tri obračune si boste lahko ogledali tudi na programih SportKluba.