Barca preživela Sociedad, sledi Juve, nato El Clasico

La liga 15. Apr 201722:26 > 22:36
Alex Caparros, Getty Images

Nogometaši Barcelone so na sobotni večerni tekmi 32. kroga Premier lige premagali Real Sociedad s 3:2. Blaugrana je tekmo enostavno morala dobiti, da je ohranila minimalne možnosti za naslov prvaka.

Vsi zadetki so bili doseženi že v prvem polčasu, ekipa iz Baskije pa v zadjih 20 letih iz katalonske prestolnice venomer odhaja poražena. Tako je bilo tudi tokrat.

Barcelona ima tri točke manj in tekmo več od vodilnega Reala, h kateremu odhaja v goste že čez teden dni.

Leo Messi je odprl srečanje z zadetkom po podaji Luisa Suareza, sprožil je s kakšnih 25 metrov in vpisal svoj 28. prvenstveni zadetek sezone. Zanj je to že 44. v vseh tekmovanjih.

Zanimivo; Argentinec je že zdaj dosegel dva zadetka več kot v prejšnji sezoni v La Ligi.

V 35. minuti je isti nogometaš prednost Kataloncev podvojil, potem ko je prišel do odbitka vratarja Rullija po strelu Suareza.

Baski so se vrnili v igro v 43. minuti z avtogolom Samuela Umititija, toda gostje se niso veselili prav dolgo, saj je slabi dve minuti kasneje Paco Alcacer zabil za 3:1.

To še ni bilo vse v prvih 45 minutah razburljive tekme na Stadionu Camp Nou. V sodnikovem dodatko je namreč Xabi Prieto premagal vratarja Marca Andreja ter Stegna ter postavil izid polčasa.

Real Sociedad je drugi polčas zadel udarno, toda do zadetka ni več prišel. Barcelona je tako zdržala in osvojila ti točke, zdaj pa jo v sredo čaka povratna tekma četrtfinala Lige prvakov, na kateri bo morala nadoknaditi tri gole zaostanka s prve tekme proti Juventusu.