Marca: Real končno ujel Mbappeja

La liga 25. Jul 201712:55 > 13:01
Getty images/Dan Mullan

Po dolgih mesecih namigovanj o prestopu Kyliana Mbappeja v Real, je Marca v torek objavila informacijo, da je kraljevi klub le dosegel ustni dogovor z Monacom. Odškodnina? Rekodnih 180 milijonov evrov!

Getty Images/Stu Forster

Marca poroča, da bo Real za Kyliana Mbappeja Monacu odštel 160 milijonov evrov fiksne odškodnine, dodatnih 20 pa v obliki bonusov. Za zdaj še ni znano, kako dolgo pogodbo bo podpisal Francoz, a v primeru, da bo prestop do konca poletja tudi uradno realiziran, bo 18-letnik postal najdražji nogometaš vseh časov.

Zanimanje za mladega nogometaša, ki je v minuli sezoni za Monaco zabil 26 zadetkov, so pokazali tudi Manchester City, Liverpool, Arsenal in PSG. Vseeno je bil Mbappe že od samega začetka metorskega vzpona v najresnejšem stiku prav z galaktiki. Med drugim mu je Zinedine Zidane osebno zagotovil mesto v ekipi in primerno minutažo. Ko je Alvaro Morata odšel v Chelsea, je možnost njegovega prihoda postala še veliko bolj realna.

Pri Monacu so sicer poskušali narediti vse, da bi Mbappeja zadržali v ekipi, tudi monaški princ je dejal, da Mbappe nima želje zapustiti kneževine, a očitno jih je Real z astronomsko ponudbo le uspel prepričati v prodajo velikega dragulja.

Mbappe je člansko kariero začel pri Monacu in za prvo ekipo debitiral leta 2015. Z odličnimi igrami si je prislužil tudi poziv v francosko reprezentanco, za katero je zbral že štiri nastope.