Costa ob zmagi Atletica zabil gol in pordečel

La liga 6. Jan 201814:49 > 14:51
Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images

Nogometaši Atletico Madrida so na tekmi 18. kroga španske LaLige z 2:0 ugnali Getafe in tako hitro pozabili na poraz proti Espanyolu v zadnjem krogu.

V prvem polčasu sta bili obe ekipi zelo zadržani, kljub temu pa je bil Atletico v napadu zelo konkreten. Colchonerosi so hitro zapretili in najprej zapravili dve priložnosti, nato pa jih je v 18. minuti v vodstvo popeljal Angel Correa. Z asistenco za peti zadetek Argentinca se je izkazal Francoz Antoine Griezmann.

Na španske ligaške zelenice se je v dresu Atletica vrnil Diego Costa, ki je tudi na drugi tekmi za colchonerose (eno je odigral v Kraljevem pokalu) dosegel zadetek. Ob slavju povišanja vodstva v 68. minuti je zaradi nešportnega vedenja prejel drugi rumeni karton in predčasno končal tekmo.

Atletico je na koncu z deseterico brez težav ubranil prednost dveh zadetkov in je z 39 točkami prišel na drugo mesto. Getafe je s 23 točkami na osmem. To je bila sicer že 13 zaporedna tekma, na kateri Getafe Atleticu ni uspel zabiti gola.