Tenis

11.10.2018 | 10.55

Đoković suvereno preko Cecchinata v četrtfinale

Novak Đoković

Novak Đoković se je z zmago proti Marcu Cecchinatu s 6:4, 6:0 uvrstil v četrtfinale Mastersa v Šanghaju, kjer ga sedaj čaka obračun s Kevinom Andersonom.

Lintao Zhang, Getty Images Sport

Z današnjo zmago v osmini finala Mastersa v Šanghaju se je Novak Đoković na nek način maščeval Italijanu za poraz 5. junija na Rolland Garrosu.

Prvi niz je bil zelo izenačen. Oba tenisača sta imela pri drugi igri kar nekaj težav na svoj servis, a nihče od njiju ni izkoristil priložnosti za odvzem servisa. Vidno nervoznemu Srbu pa je to vendarle uspelo v sedmi igri, ko je prišel do prednosti, ki pa je do konca prvega niza ni več izpustil iz rok.

V drugem nizu je Marco Cecchinato povsem padel in nikakor ni več držal priključka z drugim nosilcem turnirja, ki je drugi niz gladko dobil s 6:0 in se uvrstil v četrtfinale, kjer se bo boril s Kevinom Andersonom.