Räikkönen o McLarnu: Neumnosti me ne zanimajo

Formula 1 28. Jun 201817:42 > 17:42
Patrik Lundin/Getty Images

Dirkač Ferrarija Kimi Räikkönen je dejal, da ga ne zanimajo zgodbice o njegovi prihodnosti v formuli 1, potem ko so se pojavile govorice, da se za njegove usluge zanima McLaren.

Možnosti, da bi Finec še naprej ostal v italijanski ekipi so vse manjše, pred dnevi so se tudi pojavile informacije, da bi ga utegnil zamenjati Charles Leclerc, ki trenutno vozi v Sauberju.

Številni so namignili, da bi konec sodelovanja s Ferrarijem obenem pomenil tudi konec kariere Kimija Räikkönena v formuli 1, toda svetovni prvak iz leta 2007 je bil nekoliko previden po govoricah o McLarnu, ali bo poskočni konjič ostal njegova zadnja postaja v kraljici motošportov.

Res ne vem, že leta 2007 sem dejal, da želim končati kariero pri Ferrariju in v nekem trenutku ni izgledalo tako, sedaj pa ponovo tako izgleda. Nikoli se ne ve, kaj prihaja. Videli bomo, kaj se bo zgodilo, kot vedno se veliko govori, jaz pa tega ne želim komentirat,” je dejal “ledeni Finec” in na vprašanje, ali je že prišlo do stikov z McLarnom, odgovoril: “Sam sem se pogovarjal z njimi, vendar v preteklosti, ko sem še bil tam. Neumnosti me ne zanimajo.”

Räikkönen je bil član McLarna med letoma 2002 in 2006 in v tistem času zbral pet zmag, nato pa prestopil k Ferrariju. Britanci trenutno iščejo potencialno zamenjavo za Fernanda Alonsa, ki se še ni odločil, ali bo tudi po koncu letošnje sezone ostal v fomuli 1. McLaren se je zanimal tudi za Daniela Ricciarda, a bo slednji očitno ostal pri Red Bullu.