Verstappen dominiral tudi v kvalifikacijah

Avtomoto 27. Mar 202115:51 > 17:35 0 komentarjev
Photo by Lars Baron/Getty Images

Po tem, ko je bil najhitrejši na vseh treh prostih treningih je voznik Red Bulla Max Verstappen najboljši čas postavil tudi v kvalifikacijah za Veliko nagrado Bahrajna. V nedeljo bo tako prvo letošnjo preizkušnjo začel iz prvega štartnega položaja.

Max Verstappen je bil najhitrejši s časom 1:28.997 in je s tem velik favorit za zmago na nedeljski dirki.

“Imeli smo odličen teden testiranj. Garancije ni, a bolid deluje pravilno. Z užitkom ga je voziti. Veter se spreminja, morali smo se prilagoditi, a nam je uspelo. Vesel sem pole položaja. Dirkalnik je odličen tako na kratkih kot tudi dolgih stezah,” je dejal Verstappen.

Aktualni prvak Lewis Hamilton (Mercedes) je kvalifikacije končal na drugem mestu. Od Nizozemca je bil počasnejši za 0,388 stotink.

“Čestitam Maxu, odličen posel zaenkrat. Dal sem svoj maksimum. Fantje so v tovarni opravili izjemen posel. Blizu smo Red Bullu in mislim, da je to za zdaj uspeh,” je poudaril Hamilton.

Tretji je bil Hamiltonov moštveni kolega Valtteri Bottas, ki je imel za Verstappnom 0,598 sekunde zaostanka. Na četrtem mestu je končal Charles Leclerc (Ferrari), peti pa je bil Pierre Gasly (AlphaTauri).

Dirka je na sporedu v nedeljo ob 17. uri po srednjeevropskem času. V neposrednem prenosu si jo boste lahko ekskluzivno ogledali na Sportklubu 1.