Wolff: Bottas si zasluži mesto v Mercedesu

Avtomoto 4. Mar 202114:07 > 14:09 0 komentarjev
Lars Baron/Getty Images

Šef Mercedesa Toto Wolff je poudaril, da si Valtteri Bottas zasluži mesto pri aktualnih prvakih Formule 1 med konstruktorji.

“Morda za Valtterija ni bila najbolj prijetna situacija, ker je v zadnjih štirih sezonah vedno podpisal pogodbo za leto dni. Toda on se zna zelo dobro spoprijeti s pritiskom. Ledeni Finec, ki je sposoben ščititi hrbet,” je dejal Toto Wolff.

Valtteri Bottas je v Mercedes prišel leta 2017 kot zamenjava za takratnega aktualnega svetovnega prvaka Nica Rosberga. Do danes v boju za skupni seštevek še niti enkrat ni uspel resneje ogroziti moštvenega kolega Lewisa Hamiltona.

Nisem prepričan, ali bo z nami tudi v letu 2022. To je odvisno od številnih faktorjev v letošnji sezoni. Toda jaz sem zadovoljen z Valtterijem, enako velja za inžinerje in on si absolutno zasluži biti del Mercedesa,” je še dodal prvi mož najuspešnejše ekipe Formule 1, ki jo v novi sezoni ekskluzivno spremljajte na programih Sportkluba.

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Bodi prvi, ki bo pustil komentar!