Harry Maguire edina skrb za Southgatea

Euro 9. Jun 202115:07 0 komentarjev
Nick Potts - Pool/Getty Images

Harry Maguire je izpustil trening angleške reprezentance in zato je vse manj možnosti, da bo na voljo selektorju Garethu Southgateu za tekmo proti Hrvaški v prvem krogu skupine D, ki je na sporedu v nedeljo ob 15. uri.

Branilec Manchester Uniteda si je na tekmi proti Aston Villi meseca maja poškodoval gleženj. Od takrat dalje je za klub izpustil pet tekem, vključno s finalom evropske lige. Kljub vsemu pa se je angleški selektor odločil, da bo med povabljenimi 26 nogometaši za evropsko prvenstvo.

“Veliko bo odvisno od tega ali bo Harry lahko igral. Okrevanje je vse boljše, a nihče ne more trditi, da bo pripravljen za prvo tekmo. Vse je odvisno od njega in fizioterapevta,” je povedal njegov klubski in reprezentančni soigralec Luke Shaw.

Southgate je sicer lahko vesel, da so vsi preostali igralci zdravi. Bukayo Saka je okreval po poškodbi kolka, z ekipo pa je tudi Jordan Henderson, ki je imel meseca februarja operacijo dimelj in od takrat dalje ni odigral niti ene tekme. Zato je bilo na račun povabljenih izrečenih tudi veliko kritik, Southgate pa je svojo odločitev pojasnil s šalo.

“V ekipi je, da izvaja trike s kartami in organizira tekmovanje v kvizu.”

Angleži bodo prvo tekmo na evropskem prvenstvu odigrali 13. junija, ko bodo na Wembleyu pričakali Hrvaško. V njihovi skupini pa sta še Škotska in Češka.

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Bodi prvi, ki bo pustil komentar!