DeRozan pol sekunde pred koncem pokopal Dončića

Košarka 12. Apr 20217:41 > 9:06 0 komentarjev
Luka Dončić
AP Photo/Tony Gutierrez

Demar DeRozan je pol sekunde pred koncem zadel prek Doriana Finneyja-Smitha in San Antoniu prinesel zmago proti Dallasu s 119:117. Luka Dončić je dosegel 29 točk.

“Veliko razočaranje. To je vse, kar imam povedati,” je bil po bolečem porazu razočaran Luka Dončić, ki je po natančnem metu Demarja DeRozana poskušal z metom iz sredine, vendar cilja ni zadel. Ljubljančan je srečanje sklenil z 29 točkami, tremi skoki in sedmimi podajami. Kristaps Porzingis je dosegel še dve točki več in zbral 15 skokov, vendar srečanje zaradi šestih osebnih napak končal predčasno.

Za prvo zmago San Antonia proti Dallasu v letošnji sezoni je bil najzaslužnejši DeRozan, ki je dosegel 33 točk, kar 27 jih je dosegel v drugem polčasu. Srečanje je bilo večji del izenačeno. Dončić je 19 sekund pred koncem izenačil na 117:117, na drugi strani pa je DeRezona pokazal svoje mojstrstvo in odločil srečanje.

Vlatko Čančar je z Denverjem doma klonil proti Bostonu. Nuggetsi so še 14 minut pred koncem vodili z 79:65, a so gostje nato z delnim izidom 40:8 poskrbeli za veliki preobrat. Jayson Tatum je dosegel 28 točk, Jaylen Brown jih je dodal osem manj. Pri Denverju je Nikola Jokić vpisal nov trojni dvojček, potem ko je ob 17 točkah zbral še 11 podaj in deset skokov. Čančar v dveh minutah na parketu ni vpisal točke.