Dončić s 36 točkami pokopal San Antonio

Košarka 23. Jan 20218:22 1 komentar
Luka Dončić
Daniel Dunn-USA TODAY Sports

Luka Dončić je s 36 točkami Dallas popeljal do zmage proti San Antoniu s 122:117, medtem ko je Goran Dragić z Miamijem ostal praznih rok na gostovanju pri Torontu, ki je slavil s 101:81.

Dallas je imel vse v svojih rokah, toda San Antonio se je po zaslugi delnega izida 14:2 minuto pred koncem približal na 112:113. Takrat je odgovornost (znova) prevzel Luka Dončić, ki je sprva zadel z metom od table, nato pa po prodoru v raketo v desnem kotu našel samega Jalena Brunsona, ki je s trojko 18 sekund pred koncem odločil srečanje v AT&T Centru (112:118). Dončić je srečanje sklenil s 36 točkami, 11 podajami in devetimi skoki.

Ob Dončiću, ki je že v prvi četrtini dosegel 19 točk, sta Kristaps Porzingis in Tim Hardaway dodala 21 točk, pri San Antoniu pa sta bila najboljša DeMar DeRozan (29 točk) in LaMarcus Aldridge (26).

V noči na soboto je brez zmage ostal Goran Dragić z Miamijem, ki je bil nemočen na gostovanju pri Torontu. Domači so prvo četrtino dobili s 37:20, v tretji četrtini vročici sicer dopustili, da se je povsem približala, vendar so Raptorsi stvari hitro postavili na svoje mesto in kasneje tekmo mirno pripeljali do konca (101:81). orman Powell je dosegel 23 točk, OG Anunoby jih je dodal 21, najboljši strelec Miamija je bil Kendrick Nunn z 22 točkami, Dragić je dosegel 13 točk, pet skokov in štiri podaje v 30 minutah.