Dončić v treh četrtinah Portlandu nasul 37 točk

Košarka 22. Mar 20217:40 > 8:55 0 komentarjev
Luka Dončić
Soobum Im-USA TODAY Sports

Luka Dončić se je z Dallasom veselil izdatne zmage proti Portlandu s 132:92, potem ko je samo v treh četrtinah dosegel osem trojk iz devetih poskusov, s čimer je izenačil osebni rekord.

#related-news_0

“Škoda le, da v dvorani ni bilo navijačev,” je po koncu tekme dejal zadovoljni Luka Dončić, ki je ob 37 točkah v statistiko vpisal še sedem skokov in štiri podaje. Ljubljančan je s 37 točkami prav tako postavil nov osebni rekord v treh četrtinah.

Čeprav Kristaps Porzingis (12 točk) tudi tokrat ni bil na pričakoanem nivoju, se je Dallas veselil visoke zmage. Josh Richardson je dodal 21 točk, mejo desetih točk pa je skupno preseglo kar šest igralcev Dallasa. Pri Portlandu je Damian Lillard dosegel 19 točk.

Teksačani so večino dela opravili v drugi in tretji četrtini, ko so domačine dokončno pokopali z delnim izidom 19:0. Srečanje je bilo odločeno že pred zadnjo četrtino, ki so je iz klopi spremljali najboljši igralci obeh ekip.

Miami je brez pomoči Gorana Dragića, ki je moral počivati zaradi težav s hrbtom, izgubil tretjič zapored. Indiana je v American Airlines Areni po petkovi gladki zmagi tokrat slavila po podaljšku s 109:106. Domantas Sabonis je dosegel 17 točk in 11 skokov, pri vročici je bil najučinkovitejši Bam Adebayo z 29 točkami in 10 skoki.

Nove priložnosti ni dočakal niti Vlatko Čančar, ki je z Denverjem izgubil proti New Orleansu s 113:108. Zion Williamson in Brandon Ingram sta dosegla vsak po 30 točk za zmagovalce, medtem ko je pri Nuggetsih z 52. trojnim dvojčkom v karieri blestel Nikola Jokiž – 29 točk, 10 skokov, 10 podaj.