Eksplozija Dončića v zadnji četrtini ni bila dovolj

Košarka 19. Apr 20217:11 > 7:28 0 komentarjev
Luka Dončić
AP Photo/Brandon Wade

Luka Dončić je v zadnji četrtini obračuna proti Sacramentu dosegel kar 22 od 37 točk, a z Dallasom vseeno ostal prekratek (107:121). Veliko več razlogov za zadovoljstvo je imel Goran Dragić.

Dallas se v domačem American Airlines Centru muči in le s težavo prihaja do uspeha (13 zmag, 14 porazov), kar je znal izkoristiti tudi Sacramento. Kralji so v Dallas prišli s popotnico devetih zaporednih porazov, domov pa se vrnili z visoko zmago s 121:107, čeprav je Luka Dončić v zadnji četrtini dosegel kar 22 točk. Ljubljančan je srečanje sklenil s 37 točkami, osmimi skoki in štirimi podajami. Dorian Finney Smith je dodal 22 točk, Jalen Brunson pa 20. Daleč pod svojim povprečjem sta bila Kristaps Porzingis (v drugem polčasu brez točke) z devetimi točkami in Tim Hardaway z osmimi. Pri Sacramentu je De’Aaron Fox dosegel 30 točk, Harrison Barnes jih je dodal 24, Terence Davis pa 23.

Že uvod srečanja je bil za Dallasa vse prej kot sanjski. Gostje so povedli z 8:0 in 20:8, tudi v drugi četrtini so ostali razigrani in izkoristili bledo obrambo domačih. Sacramento je samo v drugi četrtini dosegel 45 točk in na odmor odšel s prednostjo 17 točk (67:50). Ob začetku zadnje četrtine je prednost Kingsov znašala 10 točk (87:77). Čeprav je Dončić za začetek dosegel 14 zaporednih točk za Dallasa, skupno pa 22, to ni bilo dovolj za preobrat. Na drugi strani je še vedno blestel Fox, Delon Wright je ohranil mirno kri pri prostih metih in zmaga je odšla v Sacramento.

Miami je bil s 109:107 boljši od Brooklyna. Za prvo zmago vročice po treh zaporednih porazih je bil najzaslužnejši Bam Adebayo, ki je dosegel 21 točk in 15 skokov. Odličen je bil tudi Goran Dragić z 18 točkami, osmimi skoki in šestimi podajami. Ravno Dragić in Adebayo sta v končnici zrežirala zmago Miamija. Dragić je 43 sekund pred koncem s polaganjem izenačil na 107:107, Adebayo pa je po zgrešeni trojki Kyrieja Irvinga v zadnjem napadu z leve strani s štirih metrov prek Jeffa Greena odločil srečanje.

Pri Brooklynu je bil s 30 točkami najbolj razpoložen Landry Shamet, povsem nerazpoloženi Irving je ob metu iz igre 6/19 dosegel 20 točk. Pri Brooklynu je vnovič manjkal James Harden, medtem ko je Kevin Durant parket po poškodbi mišice na levi nogi zapustil že po štirih minutah.