Zenit v zaključku tekme zlomil Barco

Evroliga 9. Okt 202021:04 > 21:06
2020 Euroleague Basketball

Košarkarji Zenita so na svojid drugi tekmi zabeležili svojo drugo zmago v Evroligi potem, ko so na svojem parketu Barcelono premagali z rezultatom 74:70.

Zenit je v drugem krogu Evrolige gostil Barcelono in na zanimivi in razburljivi tekmi slavil s 74:70.

Prva četrtina je sicer pripadla gostom toda Barcelona je imela po prvih 10. minutah le tri točke prednosti. Katalonci so to vodstvo do konca prvega polčasa zadržali, Zenit pa je v drugem dodal nekaj več v napadu in v zadnjo četrtino vstopil zgolj s točko zaostanka.

Zadnja četrtina je nedvomno pripadla domačim. Zenit je povedel štiri minute pred koncem tekme in prednost tudi zadržal pa čeprav bi se lahko zgodilo marsikaj.

Pri ekipi, ki jo vodi Xavier Pascual sta dva košarkarja dosegla po 16 točk. To sta bila Alex Poythress in Billy Baron, Kevin Pangos pa se je ustavil pri 15.

Pri Barci je največ 14 točk dosegel Nikola Mirotić. Alex Abrines jih je dodal 11 in to sta bila pri gostih edina dva košarkarja z dvomestnim izkupičkom.

Zenit v naslednjem krogu igra proti Baskonii, Barcelona pa se bo pomerila z Valencio