Senzacija – Alba v Moskvi premagala CSKA!

Evroliga 16. Okt 202020:45 > 20:46
Mikhail Serbin/EB via Getty Images

Košarkarji Albe so v Moskvi v 4. kolu Evrolige presenetili CSKA (93:88). To je prva zmaga Berlinčanov, medtem ko so Moskovčani pri razmerju 2-2.

Berlinčani so sezono začeli zelo slabo, ampak v Moskvi so že od starta delovali precej bolje. Gostitelji so v prvem polčasu največ vodili za 6, v tretji četrtini pa za 7, vendar je imela ekipa Aita Garcie Renesesa vsakič odgovor in pred zadnjo četrtino vodila za tri.

Kljub temu so vsi pričakovali, da bo CSKA v zadnji četrtini stopil na plin, ampak namesto tega so to naredili gostje – tri trojke (2x Eriksson in 1x Granger) in vodili so za 10.

CSKA se je zanašal na individualne akcije Jamesa in Clyburna, ki sta resda zadevala, vendar tudi izgubljala žoge. Domačini so 3:30 pred koncem po košu Jamesa prišli na -2, ampak je z dvema prodoroma odgovoril Lo in Albi znova zagotovil občutnejšo prednost.

Nato sta Clyburn in James izgubila vsak po eno žogo, ključni mož v zaključku tekme pa je bil Sikma, ki se je dvakrat znašel na pravem mestu, drugič po skoku v napadu za 89:85 manj kot pol minute pred koncem in zmaga je bila de facto zagotovljena.

Za Albo je 20 točk dosegel Fontecchio, Lo jih je dodal 15, Eriksson 13, Siva 12 in Sikma 11.

Pri CSKA-ju je James končal s 25, Clyburn pa s 23 točkami.