Barcelona na tekmi preobratov premagala Baskonio

Evroliga 30. Okt 202022:35 > 22:50

Barcelona je z nizom 11:0 v zadnih treh minutah v 6. kolu Evrolige z 72:71 premagala Baskonio, za katero je Zoran Dragić dosegel 15 točk.

Barcelona in Baskonia sta bili v prvih treh četrtinah zelo izenačeni, stalno pa so bili malenkost spredaj Katalonci, ki so v zadnji minuti tretje četrtine vodili z 58:52. Sledil je izjemen niz Baskonie z delnim izidom 17:0. Po košu Polonare štiri minute in pol pred koncem je bilo 69:58 za gostitelje, dobre tri minute pred koncem srečanja pa je na semaforju pisalo 71:61. Takrat se je začel povratek Barcelone, ki ga je začel Mirotić. Barcelona je topila prednost in po košu Abrinesa 52 sekund do konca povedla z 72:71, izid pa se nato ni več spremenil. V zadnjih treh minutah je Baskonia zgrešila vseh šest metov in izgubila pet žog.

Pri Barceloni je bil najučinkovitejši Mirotić z 18 točkami, Davies jih je dosegel 12, Abrines pa 10. Za Baskonio je največ točk dosegel Zoran Dragić, 15, točko manj je prispeval Polonara.

Na lestvici je Barcelona na drugem mestu, Baskonia, ki je odigrala le štiri tekme, pa na desetem.