Valencia po preobratu do zmage; 22 točk Prepeliča

Evroliga 20. Nov 202022:53 > 22:57

V 10. kolu Evrolige so košarkarji Valencie na tekmi preobratov premagali Maccabi z 82:80. Klemen Prepelič je za špansko ekipo dosegel 22 točk.

Srečanje je bilo večino časa precej izenačeno, Valencia je sicer v prvi četrtini vodila za sedem točk, zadnja četrtina pa se je začela z vodstvom Izraelcev z 59:58.

Povezano

V zadnji četrtini si je Valencia priigrala šest točk prednosti (66:60), nato pa je Maccabi s kar petimi trojkami in delnim izidom 17:4 prišel do plus sedem 2:21 do konca srečanja. Na začetku zadnje minute je Prepelič z dvema prostima metoma Valencio približal na dve točki zaostanka, na drugi strani pa je Bender zadel en prosti met (80:77). Ko je nato Bryant ukradel žogo Van Rossomu se je zdelo, da je tekma odločena, vendar je Wilbekin 13 sekund pred koncem zgrešil za tri, na drugi strani pa je Williams 6 sekund do konca s trojko izenačil. Sledil je neverjeten zakjuček, ko je Dubljević ukradel žogo Žižiću, podal do Van Rossoma, ta pa je žogo položil v koš za zmago z 82:80!

Pri Valencii je Klemen Prepelič dosegel 22 točk, Williams 15, Tobey pa 12. Za Maccabi jih je 25 dosegel Wilbekin, 15 pa Caloiaro.