Real nadoknadil -12 in povedel proti Darušafaki

Evroliga 19. Apr 201722:42 > 22:49
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkarji Real Madrida so izkoristili prednost domačega parketa in na prvi tekmi četrtfinalne serije premagali Darušafako z izidom 83:75.

Najboljša ekipa ligaškega dela tekmovanja je začela slabo in dopustila, da turško moštvo pobegne na deset točk razlike, a na koncu so tekmo vendarle mirno privedli do konca in tako v seriji povedli z 1-0.

Druga tekma bo na sporedu v petek ob 21. uri, spet bo domačin Real, na zaključni turnir četverice pa se uvrsti tista ekipa, ki prva nabere tri zmage.

Pa pojdimo lepo po vrsti. Darušafaka je na začetku druge četrtine še vodila in prišla celo do najvišje razlike na srečanju (28:16). Kraljevi klub se je prebudil proti koncu prvega polčasa, do odmora znižal le na točko zaostanka (36:37), ko pa so domači na začetku tretje četrtine povedli z 41:40, prednosti niso več izpustili iz rok.

Na krilih zelo dobro razpoloženega trojca Sergio Llull, Gustavo Ayon in Anthony Randolph, je Real na sredini zadnje četrtine vodil že 74:60, a so se gostje z delnim izidom 12:2 minuto in pol pred koncem uspeli približati na 76:72.

Nato je Llull dosegel pet zaporednih točk, s prostih metov je bil obakrat natančen Luka Dončič in srečanje je bilo odločeno. Mladi slovenski košarkar je v 24 minutah zbral 4 točke, 4 skoke in 3 asistence.