Dončić do zmage in naziva košarkarja tekme

Evroliga 26. Apr 201721:55 > 22:06
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkarji Real Madrida so v četrtfinalni seriji košarkarske Evrolige povedli z 2:1 v zmagah proti Darušafaki in si tako po enem porazu v Madridu ponovno zagotovili prednost domačega terena, saj so v Volkswagen Areni v Carigradu slavili z 88:81.

Kraljevski klub je od samega začetka srečanja, razen povsem na začetku tekme, ko je za 3:0 zadel Will Clyburn, nadzoroval srečanje, saj so že sredi prve četrtine prišli do prednosti desetih točk, še več, po koncu prvega polčasa je prednost Reala znašala 13 točk (46:33), v podobnem ritmu pa je nadaljeval tudi v tretji četrtini.

Že po prvem polčasu je bil Luka Dončić najboljši košarkar tekme skupaj z mladeničem iz nasprotnega moštva Antejem Žižičem. Največjo prednost so si košarkarji iz Madrida priigrali v 29. minuti, ko so povedli že za ogormnih 19 točk prednosti.

Domači košarkarji se pod vodstvom Davida Blatta niso predali in prednost se je počasi začela topiti, Darušafaka je štiri minute pred koncem tekme prišla celo na tri točke zaostanka, a se je v naslednji situaciji odlično znašel Dončić, ki je pobral “air ball” Jayceeja Carrolla in zaključil pod obroče pod osebno napako, kasneje pa zadel še dodaten prosti met. Real je takrat povedel za šest točk in te prednosti do konca tekme ni izpustil iz svojih rok.

Carroll je tekmo končal z 21 točkami in petimi zadetimi trojkami, Gustavo Ayon jih je dosegel 18 in dodal še 9 skokov, a naziv najkoristnejšega košarkarja tekme je pripadel Dončiću, ki je končal s 13 točkami, 8 skoki in dvema asistencama za indeks 23.

Na drugi strani je Ante Žižić prispeval 20 točk, Brad Wannamaker jih je dodal 18.

Četrta tekma med Darušafako in Realom bo na programu v petek ob 18:30 na SK1.

Efes do vodstva z 2:1

Na drugi tekmi večera je Anadolu Efes prišel do druge zmage proti Olympiacosu. Junak tekme je bil Bryant Dunston s 16 točkami in 9 skoki. Pri gostih je Vasilis Spanulis dosegel 15 točk, 7 asistenc, imel pa je tudi 8 izgubljenih žog.