Real gre na final four, Luka Dončić spet igralec tekme!

Evroliga 28. Apr 201718:37 > 20:34
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkarji Real Madrida so se uvrstili med štiri najboljše ekipe v letošnji sezoni, potem ko so v Carigradu še drugič zapored premagali Darušafako z 89:78 ( 24:21, 21:17, 27:20, 17:20). Galaktiki so postali tretja ekipa, ki so si zagotovili "final four", kar je že prej uspelo CSKAju in Fenerbahčeju.

Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images

Prvo četrtino četrtega medsebojnega obračuna v četrtfinalni seriji sta WillClyburn in BradleyWanamaker odprla z delnim izidom za domače 5:0, a sta na drugi strani nemudoma odgovorila Sergio Llull in Anthony Randolph.

To je bilo tudi edino vodstvo domače ekipe do konca prve četrtine. Madridčani so namreč v nadaljevanju tekme s čvrsto obrambo uspeli priti do preobrata in si ustvariti lepo prednost, v dresu gostujoče ekipe pa sta brilijirala Jaycee Carroll in Gustavo Ayon. Ob koncu prve četrtine je bilo 21:24.

Varovanci Davida Blatta so izkoristili nekaj zaporednih napak na začetku druge četrtine, tako da sta Wanamaker in Žižić uspela domačo ekipo približati na samo dve točki zaostanka (28:26). Vseeno se je potem Real z delno serijo spet odlepil in prišel do prednosti 36:28. To je bila najvišja prednost gostov v prvem polčasu, ki so šli na odmor nato s prednostjo 45:38.

Na začetku tretje četrtine je Real prvič povedel z dvomestnim številom točk (49:38). Darušafako je med žive vrnil Wanamaker, Turki so se približali na 55:52.

Zaključek tretje četrtine je obeležila velika nervoza v domači ekipi, saj je najprej prvo tehnično napako storil Luke Haragondy, potem pa zaradi ugovorov tudi Blatt.

Domači so se znova prebudili v zadnji četrtini, ko so se približali na šest točk zaostanka (82:76). Zabijali Clyburne, Wilbekin in Wanamaker, a to ni bilo dovolj, da bi Turki izsilili peto tekmo v Madridu.

Po statističnem indeksu je bil sicer znova najboljši košakar tekme mladi slovenski zvezdnik Luka Dončić!