Luka vsega ne more sam – Real iz Oake praznih rok

Evroliga 24. Nov 201722:01 > 22:15
Turkish Airlines EuroLeague

Real Madrid je v 9. krogu evrolige v Atenah tesno izgubil pri Panathinaikosu (80:82). Slovenski zvezdnik Luka Dončić je bil s svojimi potezami spet v središču pozornosti, a poraza ni mogel preprečiti.

Dončić je tik pred zadnjo minuto Oako utišal s prekrasnim metom za tri na eni nogi (!), a nato v naslednjem napadu ob prodoru pod koš ostal brez ideje. V izdihljajih tekme je od štirih prostih metov zadel tri, mož odločitve pa je bil – kot večkrat letos – Nikos Pappas s trojko v zadnji minuti srečanja.

Luka je tekmo končal kot točkovno najučinkovitejši “realovec” (19 točk), vendar je po drugi strani izgubil kar 8 žog. V 31 minutah je zbral 6 skokov in tri asistence. V dvoštevilski točkovni sferi sta se znašla še Trey Thompkins in Felipe Reyes (oba po 12 točk).

Pri zmagovalcih so blesteli K. C. Rivers z 20, James Gist s 15 in Nick Calathes z 12 točkami in 8 asistencami. “Pao” ima na četrtem mestu 6 zmag in 3 poraze, Madridčani pa jim dihajo za ovratnik (5-4).

V zadnjem današnjem srečanju je CSKA v Malagi z 89:80 ugnal Unicajo.