Po Valencii trener Reala Laso o Dončiću in sodnikih

Evroliga 20. Dec 201710:41 > 11:00
Getty Image/Jamie McDonald / Staff

Trener Reala Pablo Laso govorio je na konferenciji za medije posle meča protiv Valensije u Evroligi o neprimerenom ponašanju mladog košarkaša kraljevskog kluba Luke Dončića, ali i o odlukama arbitara, koje su dovele do burne reakcije.

Na včerajšnji tekmi Evrolige sta se v Madridu pomerila Real in Valencia. Luka Dončić je tekmo končal že v prvem polčasu, saj je bil izključen. Na njegovo srečo je Real vseeno premagal Valencio z 91:72.

“Luka je prvo dobil nešportno, zatem pa še tehnično. On mora biti pameten, mora se učiti in ostati v tekmi. Mora nadaljevati z igro, pa čeprav sodniška odločitev ni bila pravilna,” je po včerajšnji tekmi dejal trener Pablo Laso.

Spregovoril pa je tudi o sojenju, predvsem pa se je pritožil na to, da so sodniki včeraj spremenili odločitev. V glavni vlogi je bil slovenski sodnik Damir Javor.

“Povedal bom samo to kar sem videl na posnetku. Tega se v košarki po pravilih ne sme narediti. Ne pri osebnih napakah. Ko so videli kri, so po ogledu videa odločitev spremenili, kar se v košarki ne sme. Ne vem, če je to dovoljeno v nogometu, ampak v košarki zagotovo ni. Sploh pa ni šlo za nešportno osebno napako, saj se je le zaščitil, je trener kraljevega kluba stopil v bran Luki.