Olympiacos ubranil naslov prvaka Evrolige!

London – Po CSKA-ju je padel še Real Madrid. Zgodba finalne tekme je bila zelo podobna tisti polfinalni, na trenutke pa je spominjala tudi na tisto lansko finale. Že v prvi četrtini je Real povedel s 17. točkami razlike, vendar so Grki v nadaljevanju stisnili v obrambi, v drugem polčasu pa se je razigral še MVP finala Vassilis Spanoulis in zmagovalec je bil znan.
Tekmo je odlično začel Real Madrid, ki je po prvi četrtini že vodil s 17. točkami razlike in odlično metal, tako za tri kot za dve točki. Seveda v takšnem ritmu v napadu Španci niso dolgo zdržali, nekoliko bolj zavzeto pa so v obrambi zaigrali tudi košarkarji Olympiacosa in prednost se je kmalu začela topiti. Ob polčasu so “galaktiki” vodili le še s štirimi točkami prednosti, ko pa se je v drugem polčasu razigral še Vassilis Spanoulis se je tehtnica začela nagibati na stran Olympiacosa. Po koncu tretjega dela igre je bil izid poravnan, v zadnji četrtini pa so Grki popolnoma prevzeli vajeti igre v svoje roke in hitro povedli, srečanje pa je odločil Spanoulis, ki je minuto in pol pred koncem, med še zadnjim naletom Reala, zadel trojko iz devetih metrov in povišal prednost na 10 točk, ki se je v samem zaključku še nekoliko povišala in Olympiacos je zmagal s 100:88. Mirza Begić je za poražence dosegel šest točk in podelil tri blokade.
Tako so se Grki maščevali za poraz iz leta 1995 in po Maccabiju postali edino moštvo, ki je uspelo ubraniti naslov prvaka Evrolige. Ob tem poudarimo še, da so pri pirejskem klubu pred začetkom sezone zamenjali trenerja, legendarnega Dudo Ivkovića. To da končnemu uspehu še dodatno vrednost.
Tretje mesto je pripadlo CSKA-ju iz Moskve, ki je premagal Barcelono. Erazem Lorbek je dosegel osem točk in imel štiri skoke.
S tem se je končala nova sezona Evrolige na Sport Klubu. Hvala ker ste jo spremljali z nami in upamo ter verjamemo, da boste z nami tudi v prihodnje.