CSKA do zmage proti Barci tudi tokrat v končnici

Evroliga 25. Jan 201919:35 > 19:37
Turkish Airlines EuroLeague

20. krog Euroleague se je končal z derbijem med Barcelono in CSKA Moskvo. Obračun so predvsem po odlični zadnji četrtini dobili košarkarji CSKAja, ki so slavili s 84:76.

CSKA je dobil petkov derbi proti Barceloni s 84:76. Tudi tokrat ruska armada ni delovala preveč prepričljivo, vendar si je kot že na nekaj zadnjih tekmah zmago zagotovila po zaslugi odlične zadnje četrtine.

Obračun je bil predvsem v prvem polčasu zelo izenačen, ekipi sta se izmenjavali v vodstvu na koncu pa je na odmor CSKA odšel s prednostjo 44:41.

V drugem polčasu so Katalonci veliko bolje začeli in hitro prešli v vodstvo, največ so vodili za +9, vendar so se Moskovčani zelo hitro vrnili nazaj in spet prevzeli vodstvo. V zadnji četrtini so opravili odlično delo predvsem v obrambi in zadeli nekaj ključnih metov, ki so jih na koncu pripeljali do zmage z osmimi točkami prednosti.

Junak srečanja je bil Nando De Colo, ki je dosegel 25 točk od tega je zadel 7 trojk iz desetih poizkusov, k odlični predstavi pa je dodal pet skokov in tri podaje. Sledil mu je Nikita Kurbanov s 17 točkami. Jaka Blažič pri Barceloni ni dobil priložnosti za igro.