CSKA doma prekinil serijo zmag Milana, 37 točk Larkina

Evroliga 8. Mar 201920:16 > 20:23

CSKA je pred domačimi gledalci prišel do zmage proti letos zelo razpoloženemu Milanu. Moskovčani so slavili s 101:95 in se za dve točki približali približali prvouvrščenemu Fenerbahčeju.

Moskovčani so danes pred domačimi gledalci izkoristili včerajšnji spodrsljaj Fenerbahčeja, ki je izgubil proti Real Madridu.

Daleč od tega, da bi CSKA imel danes lahko nalogo, saj ji je nasproti stala letos zelo razpoložena ekipa Milana. Vendar danes so bili domači košarkarji zelo razpoloženi. Od zaključka prve četrtine dalje so delovali neusmiljeno v napadu. Ruska ekipa je prvi polčas dobila z 51:43.

V nadaljevanju tekme so svojo prednost še povečali in na začetku zadnje četrtine vodili celo za +19. V zaključku tekme so se prebudili gostje, a je za kakšen preobrat na koncu zmanjkalo časa. Italijani so v samo nekaj minut dosegli dvajset točk. Na koncu je zmaga ostala doma. CSKA pa je presegel stotico in slavil s 101:95.

Pri domačih sta najbolj izstopala Othello Hunter (19 točk, 7 skokov, 4 podaje) in Cory Higgins (18 točk, 4 podaje). Alen Omič je v slabih petih minuth dosegel tri točke.

Na drugi prav tako zelo zanimivi tekmi je Anadolu Efes doma povsem zasluženo ugnal Barcelono z 92:70. Turki so že v prvi četrtini zadeve postavili na svoje mesto in potem v nadaljevanju samo še nadzirali potek tekme. Domači so se s to zmago samo še bolj utrdili na četrtem mestu pred Barco. Jaka Blažič je dosegel 5 točk.

Pri Anadolu Efesu pa je tokrat zares navdušil Shane Larkin, ki je dosegel kar 37 točk, skoraj, da perfekten je bil njegov met iz igre. Za dve je metal 6/7, za tri pa 6/8 k temu pa dodal še pet skokov in dve podaji, dosegel pa je statistični index +43.