Blatt: Tekma proti Zvezdi bo težka

Evroliga 12. Okt 201616:55 > 17:01
Christian Petersen/Getty Images

Trener turške Darušafake David Blatt pričakuje težko gostovanje proti Crveni zvezdi na začetku sezone Evrolige.

Rdeče-beli v četrtek od 21. ure dalje pričakujejo nesramno bogato turško moštvo, ki je letos poleti na klop pripeljala Davida Blatta, ta pa pravi, da ima klub iz Beograda bogato teniško tradicijo in neverjetne navijače.

“Najprej moram povedati, da komaj čakakmo novo in težko sezono Evrolige, kjer bo letos igralo samo 16 najboljših ekip. Naš prvi nasprotnik je Crvena zvezda, ki se zanaša na bogato in dolgo košarkarsko tradicijo. Njihovi navijači vedo izjemno veliko o košarki in jih spodbujajo ne glede na rezultate. Pogosto sem se mudil v Beogradu in vem, da je pred nami zelo težka tekma,” je dejal Blatt, ki se po ameriški avanturi vrača v Evroligo.

“Kar se mene tiče, se vračam v Evroligo po dveh letih. Odigrali smo okoli 200 tekem v tem tekmovanju, a zdaj sem prišel v dobro organiziran klub z odličnimi košarkarji. Vse je na visokem nivoju, zelo sem zadooljen.”

Tekmo med Crveno zvezdo in Darušafako lahko spremljate danes, 13. 10. 2016, ob 21. uri v neposrednem prenosu na Sportklubu 1!