"The Don" neviden, a uspešnejši od Dragića

Evroliga 27. Okt 201623:15 > 23:21

Košarkarji Real Madrida so se hitro pobrali po porazu proti Baskoniji in v 4. krogu premagali Zorana Dragića in njegov EA Milano s 101:90. Jaka Blažić utrpel drugi poraz v sezoni.

Turkish Airlines EuroLeague

Ekipa Pabla Lasa, na čelu z našim mladeničem Luko Dončićem je odigrala odlično tekmo, a je v zaključku vseeno malce trepetala za tretjo letošnjo zmago v Evroligi.

Madridčani so v prvih 20 minutah igre košarkarjem iz italijanske modne prestolnice nasuli kar 52 točk in izgledalo je, da v nadaljevanju ne bodo imeli težav. Pred zadnjo četrtino so imeli lepih 9 točk naskoka, a je EA Milano preko Rickyja Hickmana prišel bližje, najmanj na dve točki zaostanka, osem minut do konca tekme.

Real je ta nalet ustavil s petimi zaporednimi točkami in na koncu brez večjih pretresov slavil proti Milanu, ki je doživel svoj drugi zaporedni poraz, potem ko so prvi dve tekmi evroligaške sezone varovanci hrvaškega stratega Jasmina Repeše dobili.

Pet košarkarjev Reala je doseglo dvomestno število točk, največ Anthony Randolph s 20 točkami in 14 skoki. Luka Dončič je igral le 3 minute in dosegel tri točke ter 2 skoka. Zoran Dragič je pri Milanu na parketu prebil 18 minut in v tem času dosegel 7 točk in dodal 2 skoka.

Blažič dva dni nazaj heroj, zdaj poražen

Jaka Blažič je s svojo Baskonijo še v torek razbil madridski Real in lastnoročno prinesel zmago ekipi iz Vitorie, a tokrat se je nalet Baskov ustavil proti močnemu in stabilnemu Olympiacosu, ki letos igra navdahnjeno, predvsem pa presenetljivo dobro razbija nasprotnike v napadu, čeprav je njihova najmočnejša točka obramba.

Baskonija je celoten obračun vodila in v zadnjo četrtino odšla s štirimi točkami prednosti, a so košarkarji iz Pireja v ključnih trenutkih zadevali in tekmo pripeljali do konca z rezultatom 95:90. Najboljši pri zmagovalcih je bil čarovnik Vassilis Spanoulis, ki je 15 točka dodal še neverjetnih 15 asistenc in lastnoročno pokopal Jako Blažiča, ki je dosegel 9 točk in 3 skoke.

CSKA neporažen

Srbski reprezentant Miloš Teodosić je bil arhitekt še četrte zaporedne zmage moskovskega CSKA-ja v Evroligi.

Omić igral malo, a Efes do prve zmage

Alen Omić je dosegel le 2 točki na tekmi, ki je bila izenačena od samega začetka, a so košarkarji Efesa le prišli do svoje prve letošnje zmage v Evroligi.