EL: Real povozil Barco, razlika kar 39 točk!

Evroliga 18. Nov 201622:41 > 23:00

Na današnjih štirih tekmah v košarkarski Evorligi je bilo spet sila zanimivo in izenačeno, z izjemo tiste tekme, za katero smo mislili, da bo najbolj nepredvidljiva. Real je v košarkarskem El Clásicu Barco premagal za kar 39 točk! Zmage tudi za CSKA, Galatasaray in na grškem derbiju za Olympiakos.

Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images

Kraljevi klub je dominiral od prve pa do zadnje minute, vmes vodil za neverjetnih 47 točk, na koncu pa tudi presegel mejo doseženih stotih točk.

To je bila najvišja zmaga Reala nad mestnim tekmecem, pred tem so na zaključnem turnirju leta 2014 Barco premagali za 38 točk.

Izjemno je bil razpoložen Sergio Llull, za katerega Katalonci preprosto niso imeli rešitve. Po prvi četrtini je Real vodil za 12, ob polčasu že za 23. V nadaljevanju je kraljevi klub nadaljeval s poigravanjem z nasprotnikom, zadnjo četrtino so začeli celo z delnim rezultatom 16:0, kar jim je prineslo neverjetnih 47 točk prednosti. Na koncu je Barci, če temu lahko sploh tako rečemo, uspelo delno oblažiti poraz.

Real je prišel do šeste zmage, Barca ima štiri. Omenjeni Llull je dosegel 20 točk, Jaycee Carroll 19, Randolph jih je dodal 18. Luka Dončič je v dobrih petnajstih minutah na parketu dosegel 8 točk (2/2 za dve, 1/2 za tri), zbral 3 skoke in 4 asistence.

BARCELONA – REAL MADRID 63:102 (17:29, 14:25, 15:21, 17:27)

Rice 23, Dorsey 10; Llull 20, Carroll 19, Randolph 18, Dončić 8 (3/4) v 15 minutah.

OLYMPIAKOS PREMAGAL PAO

V drugem velikem derbiju večera je Olympiakos v gosteh s 79:77 premagal velikega tekmeca. Odločilen koš je tri sekunde pred koncem dosegel Giorgos Printezis.

Izkušeni Antonis Fotzis je v zadnjem napadu Panathinaikosu poskusil prinesti zmago, a iz težkega položaja ni bil niti blizu uspeha.

Gostje iz Pireja so vodili skoraj celo tekmo, tudi za deset točk, oslabljeni PAO pa se je v zaključku tekme vrnil v igro in 2 minuti in 16 sekund pred koncem vodil 76:72. Sledilo je osem zaporednih točk gostov (Printezis 5, Spanoulis 3), ki so se izkazale za odločilne.

Pri zmagovalni ekipi je blestel Spanoulis (22 točk, 8 asistenc), 16 točk je dodal Printezis, Heket 11. Pri domačih bil s 16-imi točkami najbolj razpoložen Nick Calathes.

PANATHINAIKOS – OLYMPIACOS 77:79 (23:23, 16:24, 24:14, 14:18)

Calathes 16, Rivers in Singleton 14; Spanoulis 22, Printezis 16, Hackett 11.

CSKA UGNAL ŽALGIRIS, GALA PA DARUSSAFAKO

Rusi so vpisali sedemnajsto zaporedno zmago na tekmah proti litovskemu prvaku in s sedmo zmago zadržali vodilno mesto v skupini. Pri CSKA-ju je bil strelsko najbolj razpoložen Miloš Teodosić, ki je tekmo zaključil s 25-imi točkami, na drugi strani jih je še pet več dosegel Paulius Jankunas.

CSKA MOSKVA – ŽALGIRIS 95:86 (19:21, 21:20, 27:28, 28:17)

Teodosić 25, Jackson 19, Higgins 15; Jankunas 30, Pangos 14, Milaknis 11.

V mestnem turškem derbiju so tokrat do zmage prišli košarkarji Galatasaraya, ki so prekinili niz treh zaporednih zmag Darussafake na medsebojnih tekmah. Gala je tekmo dobil v tretji četrtini, v kateri je bil boljši za 11. točk. Ekipa Davida Blatta je nekaj minut pred koncem prišla na -3, za kaj več pa ji je preprosto zmanjkalo časa. Galatasaray je tekmo dobil s 85:81.

GALATASARAY – DARÜŠAFAKA 85:81 (17:21, 20:27, 28:17, 20:26)

Pleiss 22, Preldžić 17, Micov 16; Clyburn 20, Anderson 15, Wilbekin 14.