Luka Dončič ob vrnitvi videl dramo in prvo zmago Reala

Evroliga 17. Apr 201923:22 > 23:37

Prvo četrtfinalno tekmo Euroleague si je v Madrid prišel ogledat tudi nekdanji član Reala Luka Dončič. Videl je zelo tesno zmago svojih nekdanjih soigralcev nad Panathinaikosom s 75:72.

Luka Dončič se je po končani NBA sezoni vrnil nazaj v Madrid, kjer si je ogledal prvo četrtfinalno tekmo Euroleague proti Panathinaikosu. Dvorana je čudežnega košarkarja pričakala na nogah ob glasnem aplavzu in stoječih ovacijah. Domači so v njegovo čast pripravili tudi manjšo slovesnost, Dončič je namreč iz rok nekdanjih soigralcev Felipeja Reyesa in Sergia Llulla prejel repliko evroligaškega pokala, ki ga je Luka po enem letu spet dvignil.

Sledila je tekma, ki si jo je Dončič ogledal med drugim tudi v družbi Luke Rupnika. In imel je kaj videti, saj je “njegova” ekipa slavila po pravi drami v zaključku.

Real je bil praktično celotno tekmo v prednosti, saj so vodili že od prve trojke naprej. Obe četrtini v prvem polčasu so dobili s +4 in na odmor odšli s prednostjo 43:35. Tudi v tretji četrtini ni izgledalo, da bodo Grki tekmo znova odprli.

Vendar so jo z odlično predstavo na začetku zadnje četrtini. Panathinaikos je povedel že s celo šestimi točkami. A se je Real uspel vrniti nazaj. Real je v zaključku tekme dobro metal proste mete in ubranil zadnje dva napada, vključno s trojko gostov za izenačenje in se doma veselil težko prigarane zmage s 75:72.

Najboljši strelec tekme je bil gostujoči košarkar Nick Calathes, ki je dosegel 17 točk. Pri Realu je danes dobro tekmo odigral Klemen Prepelič, ki je v dobrih 10. minutah dosegel sedem točk.