Real na kolenih, Blažić po trilerju do zmage

Evroliga 15. Dec 201619:55 > 19:58
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkarji Darušafake iz Carigrada so na domačem parketu suvereno premagali Real Madrid z rezultatom 81:68 in tako prekinili niz štirih zaporednih porazov. Luka Dončić jje odigral solidno, a se je Realu poznala odsotnost Sergia Llulla, Anthonyja Randolpha in Treyja Thompkinsa.

Real Madrid je v Volkswagen Areno prišel kot izraziti favorit obračuna 12. kroga Evrolige in tudi dobil prvo četrtino, a se Darušafaka pod vodstvom Davida Blatta ni dala kar tako in prevzela nadzor nad dvobojem v svoje roke že v drugi četrtini, ki so jo dobili z 18:11, tretjo s 17:13 in zadnjo z 29:24.

Odločilnih je bilo 8 minut in 30 sekund, ko Real ni zadel meta iz igre ali prostih metov, v tem časovnem obdobju med drugo in tretjo četrtino pa je Darušafaka prišla do delnega rezultata 17-0 in odločila tekmo. Pri domačih je s 27 točkami blestel Bradley Wanamaker, 14 jih je dodal Will Clyburn.

V nemočni ekipi Reala je bil najboljši strelec kapeta Felipe Reyes s 14 točkami, Luka Dončić je prvi polčas končal brez točke, v drugem jih je dosegel 8, ob to pa dodal še 6 skokov in asistenc.

Darušafaka v naslednjem krogu igra proti Fenerbahčeju, Real pa doma pričakuje Brose iz Bamberga.

Baskonija po trilerju v Kazanu do zmage

V prvi tekmi današnjega košarkarskega dogajanja je Jaka Blažič s svojo Baskonijo prišel do zmage v dramatični končnici tekme, ki jo je z dvema prostima metova odločil Gruzije Tornike Šeneglia, a še pred tem sta odgvornost v zadnjih sekundah na svoja pleča prevzela Shane Larkin pri Baskih in Keith Langford pri Unicsu. Larkin je okoli 10 sekund pred koncem tekme zadel trojko za vodstvo z 90:88, napad kasneje pa je s svojo trojko udaril tudi Langford in popeljal Unics do vodstva z 91:92.

Šengelia je v zadnjih trenutkih prodiral po desni strani in bil od koša oddaljen približno šest metrov, potem pa je z nespametno osebno napako postregel Pavel Antipov, ki je zapečatil usodo svoje ekipe, saj je Gruzijec oba prosta meta za končnih 92:91 tudi zadel.

Larkin je pri Baskoniji dosegel 22 točk, Jaka Blažič je igral 15 minut in dosegel 9 točk in 2 ukradeni žogi. Pri košarkarjih iz Kazana pa je bil ponovno najbolj razpoložen Keith Langford z 28, s 23 pa mu je sledil Quino Colom.