"Ponos Izraela" osramočen – Zvezda slavila za 25 točk

Evroliga 15. Dec 201619:41 > 21:37
ABA/KK Budućnost Voli

Košarkarji Crvene Zvezde so zabeležili veliko zmago v 12. krogu Evrolige, potem ko so premagali najtrofejnejšo izraelsko ekipo Maccabi Tel Aviv, ki je bil povsem nadigran v Beogradu. Zvezda je na koncu slavila s 83:58.

Aktualni srbski košarkarski prvaki, igralci Crvene Zvezde so v 12. krogu Evrolige po zmagi nad Maccabijem prekinili niz treh zaporednih porazov v tekmovanju in na suveren način prišli do pete zmage v sezoni, potem ko so pred zvestimi domačimi navijači slabili s 25 točkami razlike.

Zvezda je že na začetku dvoboja nakazala, da je v dobri dnevni formi in predvsem s kolektivno igro v obrambi nevarni Maccabi pustila le na 14 doseženih točkah. V drugi četrtini so nivo svoje igre še dvignili in košarkarjem iz Tel Aviva dovolili vsega 10 točk, to pa je bil tudi najboljši polčas Zvezde v obrambi v letošnji sezoni in to proti napadalno izjemno zmogljivi ekipi. Rdeče-beli so na odmor odšli z 18 točkami prednosti (42:24).

V drugem polčasu v dvorani Aleksandra Nikolića v Beogradu, kjer se je zbralo 6.489 gledalcev, Zvezda ni popustila, še več,dobila je tudi tretjo četrtino in pred zadnjimi desetimi minutami tekme že odločila zmagovalca, saj je njihova prednost znašala že 23 točk.

Tekmo so v zadnjem delu mirno pripeljali do konca in niso popuščali z agresivnostjo v obrambi, kar je pomenilo, da so prednost po novi dobljeni četrtini zavihteli na 25 točk.

Pri Domačih je bil najbolj strelsko razpoložen kapetan Marko Simonović s 14 točkami, še štirje košarkarji pa so dosegli dvomestno število točk: Ognjen Kuzmić 12, Milko Bjelica 11, Stefan Jović in Branko Lazić pa 10.

Gostje so bili napadalno nerazpoloženi, njihov najboljši posameznik pa je bil D.J. Seeley, ki je tekmo končal s 15 točkami.

Zvezda bo naslednji teden igrala v gosteh proti Olympiacosu, Maccabi pa bo doma gostil vodilno ekipo Evrolige, moskovski CSKA.