Od Rađe in Bodiroge prek Vidmarja do Bookerja

Evroliga 3. Okt 201919:22 > 19:24
Nathaniel S. Butler/Getty Images

V četrtek se je tudi uradno začela nova sezona Evrolige. Prvi koš v novi sezoni je dosegel Devin Booker na obračunu med Khimkijem in Maccabijem.

Povezano

V formatu, ki ga poznamo danes, je Evroliga prvič potekala v sezni 2000/2001, ko je sploh prve točke dosegel legendarni Hrvat Dino Rađa, ki je takrat nosil dres Olympiacosa. Zanimivo, da je tudi v naslednjih dveh sezona prve točke v sezoni dosegel član velikana iz Pireja, in sicer v obeh primerih ruski center Aleksej Savrašenko.

V sezoni 2003/2004 se je v zgodovino vpisal Dejan Bodiroga v dresu Barcelona, nato pa vse do danes sledijo Mindaugas Timinskas, Vrbica Stefanov, Elmer Bennett, Robert Holden, Gašper Vidmar, Maciej Lampe, Felipe Reyes, Andrej Kirilenko, Renaldas Seibutis, Alexis Ajinca, Fernando San Emeterio, Kenan Sipahi, Vassilis Spanoulis, Bryant Dunston, Vicotr Claver in član Khimkija Devin Booker.