Šakota po 12 letih znova na klopi Zvezde!

Evroliga 23. Nov 201912:28 > 13:01
Marko Metlas/EB via Getty Images

Košarkarski klub Crvena zvezda je za novega trenerja imenoval Dragana Šakoto, potem ko je pred mesecem dni odpustil Milana Tomića.

Srbske prvake je kot “gasilec” ta teden vodil Andrija Gavrilović, a je bilo že tako jjasno, da bo klub poiskal novo stalno rešitev. V tem obdobju so rdeče-beli odigrali 11 tekem v evroligi in ABA ligi in zabeležili 5 zmag in 6 porazov.

Zvezda trenutno drži 15. mesto v evroligi, njihova bilanca je 3-7, v ABA ligi pa je šesta s 4-3. Šakota je sicer Zvezdo vodil med 2005 in 2007, pod njegovim vodstvom pa je klub z Malega Kalemegdana osvojila en pokal Radivoja Koraća.

67-letni strokovnjak je celotno igralsko kariero preživel v IMT, kjer je začel tudi kot trener, kasneje pa vodil med drugim Zadar, Cibono, PAOK, AEK in Olympiakos. Nazadnje je treniral AEK, bil pa je nekaj časa tudi selektor Srbije in Črne gore.

Na klopi beograjskega kluba bo debitiral v ponedeljek, ko rdeče beli doma igrajo z Mornarjem iz Bara.