Evroliga in EuroCup se bosta nadaljevala!

Evroliga 25. Mar 202016:37 > 16:40
Turkish Airlines EuroLeague

Upravni odbor Evrolige je opravil telefonsko zasedanje s sodelujočimi klubi na katerem so skupaj sklenili, da se bo sezona 2019/20 nadaljevala takoj, ko bodo to dopuščale zdravstvene razmere.

sport klub

Kot je navedeno je želja vseh, da se sezona konča, hkrati pa pričakujejo, da se bo to zgodilo enkrat po mesecu manju. Možna je tudi sprememba sistema tekmovanja, tako v Evroligi kot tudi v EuroCup-u.

Sestanek je trajal štiri ure toda vseeno ni bilo jasnih zaključkov, ko je bilo na vrsti vprašanje glede nadomestnih datumov. Vseeno pa je bila pokazana volja, da se sezona ne odpove.

“Tekmovanje se bo nadaljevalo, ko bodo to dopuščale razmere. Tako zdravstvene kot tudi varnostne, ki se tičejo vseh udeležencev v skladu s priporočili pristojnih zdravstvenih organov in lokalnih oblasti.

Prednostna naloga je ta, da se sezona Evrolige konča v obstoječem formatu kar bi pomenilo, da se nadaljuje z igranjem rednega dela sezone. Nato bi sledila končnica in Final four. Tak scenarij je možen ob upoštevanju morebitnih tekem v mesecu maju. Se pa razpored tekem po potrebi lahko spremeni. Enaka prednostna naloga pa bo veljala tudi v EuroCupu.”

Euroleague Basketball via Getty Images

Na koncu so dodali še, da morajo vsi udeleženci tekmovanja (klubi, igralci, sodniki in ambasadorji) na vse možne načine prispevati svoj delež v boju proti koronavirusu.

KK Partizan NIS