Delaney zapušča Barcelono, naslednja postaja Milano?

Evroliga 14. Maj 202010:12 > 10:14
Rodolfo Molina/Euroleague Basketball via Getty Images

Ameriški branilec Malcolm Delaney ni več član Barcelone, saj je s katalonskim velikanom sporazumno prekinil sodelovanje.

Izkušeni ameriški košarkar je v Barcelono prišel na samem začetku te sezone, Katalonci pa so ga pripeljali predvsem zaradi težav s poškodbami na branilskih položajih. Delaney je imel tekom sezone v ekipi Svetislava Pešića kar pomembno vlogo, saj je na tekmo v povprečju igral kar 22 minut in v statistiko vpisoval po 10 točk in 4,3 podaje.

Delaney bo brez težav našel nov klub, saj se zanj pošteno zanimata Olimpia Milano in Olympiacos. Košarkarski mediji iz Grčije in Italije sicer poročajo, da bo Američan skoraj zagotovo kariero nadaljeval pri Milanu.

31-letnik je pred prihodom v Barcelono igral za kitajski Guangdong, pred tem pa bil dve leti član NBA ekipe Atlanta Hawks. Svojo člansko kariero je sicer začel leta 2011 v Franciji pri ekipi Elan Chalon, nato pa igral še za Budivelnyk, Bayern München in Lokomotiv Kuban.