Real gladko odpravil Darusafako za vrh razpredelnice

Evroliga 24. Feb 201723:30 > 23:43
Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images

Real Madrid je v 23. krogu Evrolige rutinirano odpravil Darusafako. Turška ekipa je bila skozi celoten potek srečanja v zaostanku, semafor pa je na koncu pokazal rezultat 101:83.

Luka Dončić tokrat ni bil pri metu, zato mu trener Pablo Laso ni namenil osrednje vloge. Na parketu je prebil dobih 14 minut, v tem času pa je dosegel 5 točk ter v statistiko vpisal še pet skokov in sedem podaj.

Pri Realu, ki je prepričljivo slavil, je blestel Sergio Llull, ki je zgolj v prvi četrtini dosegel 19 točk ter poskrbel za visoko prednost Madridčanov. Na koncu so Turkom nasuli prek 100 točk, prvi strelec tekme pa je bil s 26 točkami prav Llull. Po 14 sta jih dodala Trey Thompkins in Othello Hunter, 13 pa jih je zabeležil Anthony Ranfdolph.

Najboljši strelec pri turškemu predstavniku je bil tokrat James Anderson z 18 točkami. Kraljevi klub v četrtek gostuje pri Galatasarayu, medtem ko se bo Darusafaka v petek doma merila s Panathinaikosom.