Radonjić: "Enkrat bomo pa že premagali tudi Olympiakos"

Evroliga 21. Mar 201714:12 > 14:14
ABA liga/KK Crvena zvezda

Košarkarji Crvene zvezde jutri v 27. krogu Evrolige igrajo proti Olympiacosu, edini ekipi, ki je Beograjčani v elitnem klubskem tekmovanju stare celine še niso premagali. Trener rdeče-belih, Dejan Radonjić, poudarja pomembnost tekme, ki bi lahko dokončno zagotovila uvrstitev kluba v končnico.

“Dvoboj z Olympiakosom poleg tekmovalnega pomena prinaša poseben čar tudi zaradi dobrega odnosa navijačev obeh klubov. Kakorkoli že, pričakujem, da bo publika navijala za nas. Vem, da ne bodo proti Olympiakosu, to je normalno in jasno, vendar pa računam na podporo, da nam uspe veliki met. Oni imajo kakovost, zato jih do sedaj še nismo premagali. Enkrat bomo pa že premagali tudi Olympiakos, kot vse ostale, če ne v sredo, pa v neki drugi sezoni. Kdaj? Tega ne vem, ampak nekoč bo tudi ta klub ‘padel’,” je pred tekmo, ki si jo boste lahko ogledali jutri ob 19. uri v neposrednem prenosu na Sportklubu 1, povedal Radonjić.

Turkish Airlines EuroLeague

Trener Crvene zvezde se zaveda moči nasprotnika. Letos ima Olympiakos 18 zmag in osem porazov, na prvi tekmi v Pireju pa je Crveno zvezdo premagal s 73:65.

V Atenah so bili boljši in nismo mogli narediti presenčeneja. Grki so v samem vrhu evropske košarke in tudi letos se lahko vključijo v boj za prvaka. Imajo zelo izkušene igralce in velik atletski potencial, čaka nas težka tekma. Skušali bomo biti konkurenčni in mislim, da imamo pravico upati na našo dobro predstavo,” dodaja trener Beograjčanov.

Mega Leks/Ivica Veselinov

Velika težava za Zvezdo bo odsotnost zanesljivega organizatorja igre Stefana Jovića, ki še naprej okreva po poškodbi hrbta.

Zdravstveno stanje ekipe je isto, kot pred dnevi. Jović je boljše, vendar je imel zadnji trening 12. marca. Bomo videli, kdaj lahko računam nanj. Nima več temperature, počuti se bolje in mislim, da se bo kmalu pridružil ekipi. Menda bosta pri gostih manjkala Vassilis Spanoulis in Matt Lojeski, a odsotnost Jovića je zame večja težava. Pred našimi tekmami se vedno govori samo o tem, kdo manjka pri nasprotniku, ne pa tudi to, da smo mi oslabljeni. Želim si, da smo oboji v popolni postavi in se potem pokaže, kaj lahko kdo stori,” je zaključil črnogorski strateg.