Alba s 16 trojkami boljša od Baskonie

Evroliga 5. Jan 202120:55 0 komentarjev
Zoran Dragić

Košarkarji Albe iz Berlina in Baskonie iz Vitorie-Gasteiza so odigrali preloženo tekmo 5. kola Evrolige. Zmage s 95:91 so se veselili Nemci.

Srečanje bi moralo biti odigrano 22. oktobra lani, vendar je bilo zaradi pozitivnih primerov covida v vrstah Nemcev preloženo.

Baski so srečanje začeli odlično in povedli z 9:3, vendar se je Alba hitro vrnila v igro in že dve minuti kasneje po trojki Mattissecka vodila z 10:9. Svojo prednost so nato Nemci povečevali vse do 17:9 (delni izid je bil 14:0!), po prvi četrtini pa so vodili za šest točk.
V drugi četrtini je po trojki Loja domača ekipa vodila z 12 točkami prednosti, nato pa so bolje zaigrali gostje – zadevala sta Fall in Dragić – ter se do konca prvega polčasa približali le na točko zaostanka (45:44).
V tretji četrtini je Alba znova ušla na plus 12 (64:52), nato pa se je zgodba iz druge četrtine ponovila in po šestih zaporednih točkah Petersa je bila deset minut pred koncem razlika samo dve točki (74:72).

Tudi v zadnji četrtini sta bili obe ekipi zelo razpoloženi v napadu, večino časa pa je vodila Baskonia, največ za pet točk. Pred začetkom zadnje minute je bil izid izenačen, 91:91. Alba je povedla 34 sekund pred koncem po košu Loja, ki je nato zadel še dodatni prosti met. V naslednjem napadu Baskov je najprej Dragić zgrešil trojko, nato pa je dvakrat neuspešno poskušal še Polonara. Po prostem metu Thiemanna na drugi strani je imela Baskonia zadnji napad, vendar sta zgrešila Henry in še enkrat Polonara (ki je imel tri skoke v napadu v zadnjih 20 sekundah), tako da je zmaga ostala doma.

Za Albo, ki je igrala brez poškodovanih Sikme in Giffeyja, je 21 točk dosegel Granger, Lo jih je dodal 19, Fontecchio 15, Thiemann 14, Mattisseck pa 12. Pri Baskonii je imel Polonara 18 točk in 10 skokov, Zoran Dragić je dosegel 17 točk, Peters pa 15.

Ekipi sta skupno za tri metali 28/55, Alba je izza črte zadela kar 16-krat.

Na lestvici je Alba (7-10) še vedno na 14. mestu, Baskonia (8-9) pa je deseta.