Evroliga 21. Apr 202121:15 > 22. Apr 2021 0:18 0 komentarjev
CSKA
Košarkarji CSKA-ja so na prvi četrtfinalni tekmi zanesljivo premagali Fenerbahče.

Prvo tekmo četrtfinalnega obračuna med CSKA-jem in Fenerbahčejem so v Moskvi zanesljivo dobili košarkarji iz Rusije (92:76). Svojo premoč so pokazali v zadnji četrtini, ki so jo dobili kar z 28:10. Presenetil je Zenit iz St. Peterburga, ki je v gosteh premagal Barcelono s 76:74.

Drugi nosilci so udarno začeli tekmovanje v končnici. Čeprav končni izid tega ne kaže, pa smo v Moskvi spremljali precej izenačen dvoboj. Tega so Rusi v svojo korist prevesili šele v zadnjih desetih minutah, ko so tekmecem pustili le deset točk.

V prvi četrtini si je CSKA najvišjo prednost priigral pri izidu 8:2, četrtino pa dobil z rezultatom 28:23. Nato je rdeča armada svoje vodstvo močno povišala ter v drugem delu povedla že za 11 točk (43:32), a Fenerbahče se ni predal ter prišel na le -3 (42:45). Moskovčani so nato spet zaigrali bolje ter polčas dobili s 53:44. V prvem delu sta bila pri domačih najbolj razigrana Američan Will Clyburn s trinajstimi in Italijan Daniel Hackett z enajstimi točkami, pri gostih je blestel Francoz Nando De Colo.

Turki so v drugi polčas vstopili veliko bolje in hitro stopili prednost domačih, vmes so celo povedli (56:55). CSKA je imel pripravljen odgovor, hitro je znova ušel na šest točk, a varovanci Igorja Kokoškova se niso predali in Fenerbahče je na odmor pred zadnjimi desetimi minutami odšel s prednostjo dveh točk (66:64).

Obetal se je razburljiv zaključek, a kmalu je postalo jasno, da bo zmaga ostala doma. Izid je bil nazadnje izenačen pri 68:68, nato je sledil ruski juriš do zmage. CSKA je odlično deloval v obrambi, v napadu pa so bili domači neustavljivi, končalo se je pri 92:76. Najboljši posameznik tekme je bil sicer De Colo s 27 točkami, štirimi skoki in tremi podajami, pri domačih sta Clyburn in Hackett dosegla po dvajset točk. Za Ruse je odlično odigral tudi Nemec Johannes Voigtmann, ki je dvanajstim točkam dodal še 10 skokov. Naslednja tekma bo v petek, ob 19. uri, prav tako v Moskvi.

V prvem nastopu do prve zmage

Neverjetni šok za ljubitelje košarke so pripravili košarkarji Zenita iz St. Peterburga. Sploh prvič v klubski zgodovini so se uvrstili v končnico in že takoj premagali zmagovalko rednega dela Barcelono. Ta v domači dvorani ni pokazala forme iz nekaterih najboljših tekem te sezone, največ težav pa je blaugrani povzročal Kevin Pangos, ki je za rusko moštvo na koncu dosegel 19 točk (9 podaj in 3 skoke), vključno z zadnjim metom, ki je gostom prinesel vodstvo s 76:74. Na drugi strani sta bila najučinkovitejša Brandon Davies (18 točk) in Cory Higgins (15 točk), a kaj, ko je zadnji zgrešil met za izenačenje.

Rusi so s tem pokazali, da v tej seriji ne bodo lahek nasprotnik,  Barcelona pa bo morala za napredovanje v polfinale pokazati več. Ali bo varovancem Xavija Pascuala to uspelo, bomo videli že v petek ob 21. uri, ko bo druga tekma serije prav tako v Kataloniji.