Dragićeva Baskonia z norim preobratom premagala Zenit

Evroliga 18. Mar 202121:57 0 komentarjev
baskonia
Aitor Arrizabalaga/Euroleague Basketball via Getty Images

V derbiju za preboj med osem najboljših evroligaških ekip je Baskonia po epskem preobratu z 79:75 v Rusiji odpravili Zenit. Baski so zadnjo četrtino dobili s 34:16.

Baskonia je tekmo dobro odprla in prvo četrtino dobila s 17:14, nato pa je na parketu zavladal Zenit. Rusi so si do polčasa priigrali lepo prednost in na odmor odšli ob izidu 45:32.

V tretji četrtini sta napada povsem odpovedala. Zenit je vpisal samo 14 točk, Baskonia pa še točko manj. Zdelo se je, da bodo Rusi tekmo mirno pripeljali do konca, a se je Baskonia v zadnjem delu dvignila kot feniks iz pepela. Še štiri minute in 22 sekund do konca je Zenit vodil z 72:58, nato pa se je začela drama. Baskonia je prišla do delnega izida 14:0 in minuto pred koncem izenačila.

V končnici so bili mirnejši gostje za preobrat pa je s trojko poskrbel Vildoza (72:75). Gostitelji so reagirali z minuto odmora, a jim to ni pomagalo. Zapravili so še en napad in se znašli v zaostanku 72:77. Do konca tekme sta nato obe ekipi dosegli še po en koš (75:79).

Pri Baskonii je bil z 19 točkami prvi strelec Američan PetersZoran Dragić pa je v 15 minutah zbral pet točk in asistenco.

Baski imajo zdaj enako število zmag kot Zenit (16), a tekmo več kot neposredni tekmec v boju za končnico.