Fener do desete zaporedne zmage

Evroliga 19. Feb 202122:02 > 22:56 0 komentarjev
2021 Euroleague Basketball

Košarkarji carigrajskega Fenerbahčeja nadaljujejo z odličnimi predstavami v letu 2021. V 25. krogu Evrolige so doma pozdravili Albo iz Berlina in slavili z rezultatom 89:84. To je bila za moštvo Igorja Kokoškova deseta zaporedna zmaga. S tem so se tudi prebili na šesto mesto lestvice.

Najboljši posameznik pri turški ekipi je bil francoski branilec Nando de Colo s 26 točkami (8/15 iz igre, 9/9 prosti meti), 8 asistencami in petimi ukradenimi žogami. Za njim je sledil Jan Vesely z 12 točkami (4/5 iz igre, 4/6 prosti meti) in 8 skoki.

Pri poraženi ekipi je Marcus Eriksson zbral 19 točk, 16 jih je dodal Ben Lammers, Simone Fontecchio in Maodo Lo pa sta jih dodala 14.

V izenačenem prvem polčasu sta se ekipi kar nekajkrat izmenjali v vodstvu. Ob koncu tretje četrtine pa je Fener prišel do nekoliko večje, a vseeno enomestne prednosti, ki jo je s pomočjo De Coloa na koncu uspel tudi pretvoriti v zmago.

Po tej zmagi je Fenerbahče na šestem mestu in pri razmerju zmag in porazov 15-10. Dva meseca nazaj je kazalo, da je sezona za modro-rumene izgubljena, ko so bili pri zgolj petih zmagah in 10 porazih. Nazadnje je Fener v Evroligi poraz doživel 26 decembra proti mestnemu tekmecu Efesu. V turškem prvenstvu so medtem doživeli štiri poraze – dva proti Bešiktašu in enkrat proti Gaziantepu ter Tofasu. V naslednjem krogu Evrolige bo njihov nasprotnik Efes.

Alba je doživela četrti zaporedni poraz. Ekipa iz Berlina ima zdaj 8 zmag ter 17 porazov. V naslednjem krogu se bodo v Nemčiji pomerili proti Panathinaikosu.