Milan prepričljiv, Šarunas brez milosti za ‘svoj’ Žalgiris

Evroliga 19. Feb 20210:51 0 komentarjev
Giuseppe Cottini/EB via Getty Images

Košarkarji Olimpie iz Milana in Barcelone so v 25. krogu Evrolige prišli do zanesljivih zmag.

Italijanska ekipa je bila doma boljša od Maccabija iz Tel Aviva (87:68) in je zdaj z izkupičkom 16-8 tik pod vrhom lestvice. Maccabi je z 10 zmagami in 13 porazi na 13. mestu.

Olimpia je vodila od prve minute naprej in hitro prišla do visoke prednosti. Maccabi je zapretil samo na začetki tretje četrtine, ko se je približal na 41:35, nato pa so Italijani znova stopili na plin in hitro odločili tekmo v svojo korist.

Prvi strelec Olimpie je bil s 15 točkami Kevin Punter, na drugi strani pa jih je 16 dosegel Othello Hunter.

Barcelona prevelika ovira za Žalgiris

Barcelona je nepričakovano zelo enostavno premagala Žalgiris (86:62). Litovski velikan je bil enakovreden tekmec do sredine druge četrtine, nato pa je na sceno stopila ekipa Šarunasa Jasikevičijusa, nekdanjega stratega Žalgirisa.

Pierre Oriola in Cory Higgins sta tekmo končala s po 19 točkami, na drugi strani pa je bil z vsega devetimi točkami prvi strelec Nigel Hayes.

Katalonci so z izkupičkom 18-7 prva ekipa Evrolige, Žalgiris pa je s 13 zmagami in 11 porazi deveti.