Zvezda se je od Pionirja poslovila z zmago

Evroliga 1. Apr 202122:57 0 komentarjev
Crvena Zvezda košarka
KK Crvena zvezda

Košarkarji Crvene zvezde so na svoji zadnji domači tekmi v tej evroligaški sezoni s 76:64 premagali Maccabi.

Čeprav so gostitelji odlično odprli tekmo in povedli s 6:0 ter z dobro igro nadaljevali vse do sredi druge četrtine, se je zdelo, da bo na koncu slavil Maccabi. Gostje so tudi že povedli z dvomestno prednostjo, ekipa Dejana Radonjića pa je v napadu delovala povsem razbito.

Ko so že vsi pri Zvezdi razmišljali, da bo to že 12. poraz rdeče-belih v tej evroligaški sezoni pa so se gostitelji predramili. V drugem polčasu so Beograjčani igrali odlično. V tretji četrtini so prejeli samo 11 točk in tlakovali pot do 10. zmage v tej sezoni.

Jordan Loyd je bil z 21 točkami prvi mož Zvezde, pri Maccabiju pa jih je Tyler Dorsey dosegel 14.

Žan Mark Šiško si je z Bayernom zagotovil končnico

Na preostalih tekmah je bilo zaradi boja za končnico zelo vroče. Kratko je potegnila Baskonia Zorana Dragića, ki je po porazu proti Efesu v težkem položaju. Bolj veseli so pri Bayernu, kjer si kruh služi Žan Mark Šiško. Bavarci so si namreč že zagotovili končnico. Tokrat so po pravi drami z 71:70 ugnali Žalgiris. Šiško je vpisall tri točke, šest podaj in dva skoka. Do zmage je prišel še Panathinaikos, ki je bil doma boljši od Olimpie iz Milana (86:83).

Evroligo lahko spremljate na Sportklubu.