Jokić popeljal Denver do zmage, Dončić do novega rekorda

Košarka 26. Jan 20218:32 > 8:41
Kevin Jairaj/USA TODAY Sports

Košarkarji Denver Nuggets so s 117:113 premagali moštvo Dallas Mavericks. Pri zmagovalcih je Nikola Jokić dosegel 20 točk in 10 skokov, na drugi strani pa je Luka Dončić tekmo končal s 35 točkami, 11 skoki in 16 podajami.

Tekmo je zaznamovala izključitev košarkarji Denverja Jamala Murraya sredi tretje četrtine potem, ko je namerno udaril Tima Hardawaya.

Do tega trenutka so pri Nuggets nadzorovali dogajanje na parketu, nato pa so pri Dallasu nadoknadili zaostanek in prevzeli vodstvo.

Na začetku zadnje četrtine je Denver znova prevzel pobudo, a so bili pri Dallasu vseskozi blizu. V nekem trenutku so imeli pri Mavericks prednost 106:104, nato pa je sledila serija gostov 10:1. Na ta način so pri Nuggets prišli do pomembne prednosti in zmage.

Nikola Jokić je pri zmagovalcih dosegel 20 točk (8-13 iz igre, 0-2 za tri), 10 skokov in 4 podaje. Michael Porter je tekmo končal s 30 točkami (10-18 iz igre, 9-10 za tri) in 8 skoki.

Na drugi strani je Luka Dončić s 35 točkami (11-23 iz igre, 3-8 za tri), 11 skoki in 16 podajami vknjižil svoj šesti trojni dvojček v letošnji sezoni. Zanj je bil to tretji trojni dvojček v karieri z več kot 30 točkami, 10 skoki in 15 podajami. Je edini igralec v zgodovini najmočnejše lige na svetu, ki mu je to uspelo pred 22. rojstnim dnevom.

Tim Hardaway je dosegel 19 točk (7-18 iz igre) in 7 skokov. Boban Marjanović je na parketu preživel tri minute in v tem času vpisal 2 točki.

Za Nuggets je bila to četrta zaporedna zmaga in so trenutno na četrtem mestu Zahoda. Mavericks so doživeli drugi zaporedni poraz in so zdaj z 8 zmagami in 9 porazi na 10. mestu lestvice.

Andy Marlin/USA TODAY Sports

Miami za katerega uspešno nastopa Goran Dragić je v gosteh z 98:85 klonil proti Brooklyn Nets.

Dragić je v 32 minutah in pol ob dobrem metu z razdalje (za 3 točke 6:9, za 2 točki 1:3, prosti meti 1:4) dosegel 21 točk. Ob tem je ujel še šest odbitih žog in zbral pet asistenc. A ker je bil med soigralci izrazito razpoložen le še Adebayo (26 točk, 10 skokov, 5 asistenc), je lahko istemu tekmecu še drugič zapored priznal premoč.