Španci do četrtfinala mimo domače Turčije

Christian Petersen, Getty Images

Košarkarska reprezentanca Španije je proti Turkom slavila z izidom 73:56 in še naprej ostaja prvi favorit za zmago na EP. Za polfinale se bo "furija" pomerila proti Nemčiji.

Turčija je v tekmo vstopila kot “outsider”, vendar se ob podpori navijačev in dobrim metom Furkana Korkmaza dolgo upirala favorizirani Španiji. Na polčas so domači odšli z zaostankom minus 8.

V tretji četrtini je Turčija še naprej “dihala za ovratnik” in ko je v 26. minuti Korkmaz zadel tri proste mete, je na semaforju pisalo 33:37 za Španijo. Do konca tega dela srečanja se aktualni evropski prvaki se niso in niso odlepili, po trojki Meliha Mahmatoglouja pa se je prednost zmanjšala na le 3 točke.

V zadnji četrtini so Španci končno prišli do dvoštevilske prednosti. Po košu Willya Hernangomeza je bilo 56:45, a se Turki niso predali. Voz domačih je še naprej vlekel novopečeni član 76ersov Korkmaz, ki je s trojko zmanjšal na 56:50. Ta koš je očitno Špance streznil, saj so potem dovolili le še 6 točk, sami pa jih dosegli kar 17.

Četrtfinalno tekmo z Nemci bodo Španci odigrali v torek.