Iz Basket4kids v špansko ligo!

Getty Image

Košarkarja Helios Sunsev Nace Pajnič in Jan Vide, ki ste ju med drugim lahko spremljali tudi na naši televiziji na turnirju Basket4kids sta pred dnevi navdušila v Španiji, kjer sta pokazala, da sta velika upa in talenta slovenske košarke.

Košarkarja Helios Sunsec Nace Pajnič in Jan Vide sta se pred dnevi udeležila turnirja Minicopa Endesa 2019 v Madridu v Španiji in zablestela.

Pajnič je oblekel dres Valencie s katero je na turnirju med košarkarji letnika 2005 osvojil tretje mesto. Zablestel je na tekmi z Barcelono, ko je prispeval 20 točk in 5 skokov.

V dresu Reala pa je navdušil Vide, ki je z galaktiki tudi osvojil naslov prvaka, dosegel pa je kar 29 točk.

Oba mladeniča sta bila daleč najboljša posameznika v tekmovanju Basket 4 kids, kjer sta s Helios Suns osvojila naslov, Vide pa tudi naziv MVPja tekmovanja.

Letošnji slovenski Final 4 tekmovanja Basket 4 kids bo 14.4. v Kranju, kjer bodo igrali Triglav, Slovan, Sežana in Sani Bečirovič Bistrica.