Krka do nujne zmage v boju za obstanek

Košarka 16. Apr 202118:14 0 komentarjev
Adin Vrabac, Krka
KK Krka Novo mesto

Novomeščani so v zaostali tekmi 23. kroga lige ABA s 77:71 premagali Split in se tako z neposrednim tekmecem v boju za obstanek izenačili pri osmih zmagah. A Krka ima tudi boljši medsebojni izkupiček in je tako pred zadnjima dvema krogoma v precej boljšem položaju.

Košarkarji Krke so odlično začeli peklenski teden, ko bodo v šestih dneh odigrali štiri domače tekme, dve v Ligi ABA in dve v Ligi NKBM. Tekma v dvorani Leona Štuklja je bila za Novomeščane ključna, saj je šlo za dvoboj za izogib 13. mestu, ki vodi v dodatne kvalifikacije za obstanek v ligi.

Krka je sicer obračun začela slabo in zaostala s 14:23, v nadaljevanju pa je vendarle steklo v napadu. Po nizu domačih 20:6 je na semaforju pisalo 34:29, medtem ko je ob polčasu prednost znašala tri točke.

Varovanci Daliborja Damjanovića so tekmo dobili po zaslugi odlične zadnje četrtine (27:20). Po košu Marka Lukoviča je Split z 52:53 še zadnjič povedel, nato pa so Slovenci stopili na plin in predvsem po zaslugi razigranega Adina Vrabaca (18 točk) prišli do vodstva za 17 točk, ki ga kljub slabši igri v zadnjih dveh minutah niso več spustili iz rok.

Vrabacu sta v napadu najbolj pomagala Jure Škifić s 13 in Nejc Barič z 12 točkami. Prvi strelec Splita je bil z 19 točkami nekdanji član Olimpije Roko Leni Ukić.

Zadnje mesto je zaradi razpada Primorske že dolgo oddano. Kar štiri ekipe pa se borijo, da se izognejo predzadnjemu 13. mestu. Cibona, Krka in Split imajo osem zmag (8-16), Borac eno manj. Krka ima zdaj proti Splitu tudi boljši medsebojni izkupiček, saj ga je dvakrat premagala, a slabšega tako s Cibono kot Borcem. Novomeščani do konca sezone igrajo še s Crveno Zvezdo in FMP-jem.