Krka prek Heliosa do prve zmage

Košarka 17. Mar 202119:49 > 19:51 0 komentarjev
Krka Helios

Na prvi tekmi pod vodstvom Daliborja Damjanovića je Krka za zaostali tekmi 2. kola lige za prvaka visoko premagala Helios z 79:49.

Košarkarji novomeške Krke, ki so izgubili prvi dve tekmi, so po “šok terapiji”, ko so trenerja Vladimirja Anzulovića zamenjali z Daliborjem Damjanovićem, zanesljivo premagali domžalske Helios Suns.

POVEZANO

V prvi četrtini so sicer gostje prišli do prednosti sedmih točk, v drugi četrtini pa so začeli Novomeščani igrati zares dobro in si po nizu 12:0 priigrali osem točk prednosti (33:25). Podobna slika je bila na parketu tudi v tretji četrtini, ko je Krka povečevala prednost, ta je po 30 minutah znašala že 22 točk (59:37). V zadnji četrtini domača ekipa ni popuščala in še naprej pridno polnila koš tekmecev, ki so bili povsem razglašeni. Na koncu je razlika znašala kar 30 točk. Zanimivo, da je Helios v prejšnjem kolu (res da pomlajeno) Cedevito Olimpijo premagal za kar 50 točk!

Krka (1-2) je tako dosegla prvo zmago, Helios (1-2) pa doživel drugi poraz.

Pri Krki so se med strelce vpisali vsi košarkarji, ki so stopili na parket, največ točk pa sta dosegla Rok Stipčevič in Jan Kosi, po 12. Za Helios, ki je iz igre metal le 14/55, je 10 točk dosegel Tadej Ferme.