Zvezda deklasirala Partizan in se uvrstila v finale

Liga ABA 6. Apr 201917:55 > 20:02
KK Crvena zvezda

Košarkarji Crvene zvezde so deklasirali Partizan s 84:63 na tretji in odločilni polfinalni tekmi lige ABA ter se petič zapored uvrstili v veliki finale regionalnega tekmovanja.

Rdeče-beli so brez naslova ostali samo v lanski sezoni, ko je bila Budćnost v finalni seriji boljša s 3:1. Crveno zvezdo v finalu čaka Cedevita ali Budućnost, ki ju v nedeljo v Zagrebu prav tako čaka tretja polfinalna tekma.

Po prvih dveh polfinalnih obračunih, v katerih je odločala ena žoga, je ekipa Milana Tomića na tretji tekmi večnemu rivalu zadala enega najprepričljivejših porazov v zgodovini.

Partizan je povedel s trojko Novice Veličkovića, vendar je Zvezda odgovorila s serijo 15:0 in praktično že nakazala, kako se bo končal dvoboj. Partizan je zaostanek nekajkrat uspel znižati pod mejo desetih točk, vendar je bilo iz minute v minuto bolj jasno, da zasedba Andree Trinchierija ne more slediti ritmu večnih rivalov.

Zvezda je imela ob polčasu 16 točk prednosti, s točkami Filipa Čovića pa je v 35. minuti povedla s kar 78:43.

Pri Zvezdi je bil z 18 točkami najučinkovitejši Stratos Perperoglou, 10 sta jih dodala Čović in Ognjen Dobrić, pri Partizanu je bil z 12 točkami najboljši Vanja Marinković.

Crvena zvezda bo v finalni seriji gostila prvi dve tekmi 12. in 14. aprila, medtem ko je tretja tekma na sporedu 17. aprila. Naslov in uvrstitev v Evroligo si bo zagotovila ekipa, ki bo prva prišla do treh zmag.