Aleksandar Lazič se iz Ljubljane seli k SIXT Primorski

Liga ABA 9. Jul 201917:48 > 17:51

Moštvo Sixt Primorske je danes zaključilo s kadrovanjem za novo sezono. Zadnja okrepitev koprske zasedbe je Aleksandar Lazić, ki je lani igral za Petrol Olimpijo. Bosanski krilni košarkar je s slovenskimi prvaki sklenil enoletno sodelovanje z možnostjo podaljšanja še za dodatno leto.

Aleksandar Lazič, ki s svojo atletsko pripravljenostjo zna dvigniti navijače na noge s številnimi atraktivnimi potezami, v Sloveniji ni novinec. V minuli sezoni je namreč branil barve ljubljanske Petrol Olimpije.

V dresu ljubljanskega kluba je v minuli sezoni nastopal v šestih različnih tekmovanjih, obenem pa v kvalifikacijah za nastop na letošnjem svetovnem prvenstvu na Kitajskem branil še barve BiH. Skupno je odigral kar 78 tekem. Najboljše predstave je nizal v slovenskem državnem prvenstvu, v katerem je na 28 tekmah v povprečju na parketu prebil skoraj 26 minut. V tej času je 9,9 točkam dodajal 6,3 skoke in 1,7 podaj. V Ligi ABA je odigral vseh 22 tekem rednega dela in v dobrih 23 minutah 6,8 točkam dodal 4,8 skokov in 1,7 podaj. Z ljubljanskim klubom je odigral tudi 13 preizkusov v košarkarski Ligi prvakov. V omenjenem evropskem tekmovanju je dosegal po sedem točk, 6,2 skoka ter po slabo podajo in pridobljeno žogo na tekmo.

S prihodom bosanskega reprezentanta so v ambicioznem koprskem prvoligašu sklenili igralski mozaik pred začetkom nove sezone, v kateri ga čakajo nastopi v petih tekmovanjih. Poleg vseh treh slovenskih tekmovanj (Liga Nova KBM, Pokal Spar, Superpokal Slovenije) se bodo primorski tigri prvič podali v boje med regionalno elito, med katero so si mesto izborili z osvojitvijo naslova prvaka Lige ABA 2. S posebnim povabilom bodo konec septembra zaigrali tudi na regionalnem Superpokalu.